taxi łeba 24h logo

733 969 798

Zamów TAXI

Łeba msze święte w niedziele

Łeba msze święte w niedziele

W Łebie znajdują się trzy kościoły, w których odbywają się msze św. w niedziele i święta. Pierwszym z nich jest Kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w tym kościele odbywają się o godzinach: 7.00 (lipiec, sierpień), 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 17.00, 20.00 (lipiec, sierpień). Kościół ten znajduje się w różnych częściach miasta, ale można do niego dotrzeć na kilka sposobów: własnym samochodem, pieszo lub zamawiając Taxi Łeba, które dowiezie Państwa wygodnie i bezpiecznie aż pod drzwi kościoła.

Drugim kościołem w Łebie jest Kościół pw. św. Jakuba Apostoła. Msze św. w dni powszednie odbywają się o godzinie 7:00 i 18:00, a w niedziele o godzinach: 9:30, 11:00, 12:30, 18:00. W lipcu i sierpniu godziny mszy św. ulegają zmianie: w dni powszednie odbywają się o godzinie 7:00 i 18:00, a w soboty dodatkowo o 20:00, natomiast w niedziele o godzinach: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 18:00, 20:00. Do Kościoła pw. św. Jakuba Apostoła można również dotrzeć na różne sposoby, m.in. własnym samochodem, pieszo lub korzystając z usług Taxi Łeba.

Trzeci kościół to Zgromadzenie zakonne Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, w którym msze św. w niedziele i święta odbywają się o godzinach: 7.00 (lipiec, sierpień), 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 17.00, 20.00 (lipiec, sierpień). Jak w przypadku dwóch poprzednich kościołów, również tutaj można dojechać na własną rękę, pieszo lub zamówić Taxi Łeba.

Wszystkie trzy kościoły w Łebie oferują różne godziny mszy św. w niedziele i święta oraz różne sposoby dotarcia do nich. Bez względu na to, który kościół wybierzemy, warto pamiętać, że msza św. to ważna okazja do spotkania z Bogiem i umocnienia swojej wiary

Msze święte w Łebie

Idąc na Mszę św. w Łebie warto pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Po pierwsze, należy ubrać się stosownie do okazji – na mszę św. nie powinno się przychodzić w stroju plażowym czy sportowym. Warto założyć skromne, schludne ubranie, które nie przyciąga zbytniej uwagi i nie przeszkadza w skupieniu się na Mszy św.

Po drugie, warto przyjść na Mszę św. kilka minut wcześniej, aby znaleźć sobie odpowiednie miejsce do siedzenia i przygotować się duchowo do Eucharystii. Można wykorzystać ten czas na krótką modlitwę lub skupienie.

Po trzecie, warto pamiętać o kwestiach praktycznych – należy wyłączyć telefon komórkowy lub ustawić go na tryb cichy, aby nie przeszkadzać innym wiernym w skupieniu. Warto również przygotować sobie środki do dezynfekcji rąk, ponieważ w czasie pandemii COVID-19 dezynfekcja jest szczególnie ważna.

Po czwarte, warto zwrócić uwagę na zachowanie w trakcie Mszy św. – należy unikać głośnych rozmów i zachowywać się kulturalnie, szanując innych wiernych i klimat duchowy Mszy św.

Podsumowując, idąc na Mszę św. w Łebie warto pamiętać o ubraniu się stosownie do okazji, przyjściu na czas, kwestiach praktycznych oraz zachowaniu się kulturalnie i szanowaniu innych wiernych. Msza św. to czas spotkania z Bogiem i duchowego wypoczynku, warto zatem zrobić wszystko, aby skupić się na modlitwie i skorzystać z łaski, jaką niesie ze sobą Eucharystia.

Social Share: